таг: североисточна

Ракетен напад врз американска воена база во Сирија, нема жртви

0
Два проектила беа испукани врз американска патролна база во североисточна Сирија, но нема повредени или...

„Црвената плажа“ изгледа волшебно, но на неа нема пливање: Нереалните сцени...

0
Лиаонинг, североисточна провинција Кина, е многу популарна туристичка дестинација за време на есента, поради природниот феномен на реката Шуангтаизи. Панчин е најголемото...