таг: северозападна

Бројот на жртвите од земјотресот во Турција и Сирија надмина 24.150

0
Бројот на жртвите од земјотресот во јужна Турција и северозападна Сирија надмина 24.150 луѓе. Спасувачите во Турција извлекоа две живи...

Кина утре ќе го лансира вселенскиот брод „Шенжу-15“ со тричлен екипаж

0
Од Центарот за лансирање сателити во северозападна Кина утре се очекува да биде...

ЕУ ќе финансира изградба само на оние проекти кои можат да...

0
Катастрофалните поплави што периодов ја погодија северозападна Европа јасно ставија до знаење дека дури и во некои од најбогатите земји во светот, инфраструктурата...

СКСЗМ: Животот е поскап, а неквалитетен – испорачани нови барања до...

0
Комората на Северозападна Македонија испорача нови барања за Петтиот пакет антикризни мерки. Заклучија дека 2020-та ја завршивме со најголем економски пад од минус...

Во Франција илјадници домови останаа без струја поради невремето Бела

0
Илјадници домови во северозападна Франција денеска останаа без електрична енергија откако бурата „Бела“ ја погоди областа, со ветрови од 120 километри на час....