таг: северната

Рекордни температури на северните Алпи – над 20 степени во јануари

0
Рекордни температури се измерени на северната страна на Алпите во Швајцарија и во...

Силен земјотрес ја погоди и Индонезија

0
Силен подморски земјотрес денеска ја погоди северната индонезиска провинција Ацех, но нема извештаи за големи...

Индијка на 105 години освојува златни медали во трчање

0
Индијката Рамбаи од северната сојузна индиска држава Харајана има 105 години, а решила да биде тркачка дури лани – во 2021 година. Таа...

Брачна двојка од Индија го тужат својот син единец – не...

0
Брачна двојка од северната индиска сојузна држава Утараканд го тужат својот син единец и неговата сопруга затоа што не им родиле внуче по...