fbpx

таг: „Северен

Гасоводот Северен тек 1 затворен поради редовно одржување, загриженост дали повторно...

0
Гасоводот „Северен тек 1“ од Русија до Германија денеска се затвора поради редовно годишно одржување,...

Поглед на „Кристалното Око“ на Канада

0
Во северен Квебек на канадскиот Арктик се наоѓа речиси совршен кружен кратер, полн со кристално чиста вода, којшто според наводите, може да се...

Северен поток 2 почна да се полни со руски гас

0
Операторот на рускиот гасовод Северен поток 2 почна со полнење на гас на контроверзниот капацитет...

Кремљ: Американските санкции против гасоводот „Северен тек 2“ се акт на...

0
Американските санкции против гасоводот „Северен тек 2“, што е во изградба од Русија до Германија, се чин на „хибридна војна“, изјави денеска портпаролот...