fbpx

таг: „СЕАТ“

„СЕАТ“ работи на новиот мал електричен теренец

0
Шпанската компанија „СЕАТ“ подготвува мал електричен теренец за 2025 година. Новиот модел ќе оди на електричен погон и ќе одговара на димензиите на...