таг: своите

Борел: Земјите-членки на ЕУ треба да ги испратат своите противракетни системи...

0
Земјите-членки на Европската Унија треба да ги испратат своите противракетни системи за да се зајакне воздушната одбрана на Украина додека Русија ги напаѓа...

Трамп во паника, ги моли неговите фанови да му ја платат...

0
Доналд Трамп испрати панична порака до своите поддржувачи за собирање финансиски средства со која ги моли да му помогнат да ги подмири неговите...

Руските анти-Путин бунтовници ги креваат своите знамиња во Козинка во Белгородска...

0
Членови на неколку руски волонтерски формации ги кренаа своите знамиња во селото Козинка, руската област Белгород, во неделата на 17 март, објави Сибирскиот...

Дуда: Полска е подготвена да ги брани своите партнери во НАТО...

0
Полска е подготвена да ги брани своите партнери во НАТО во кој било момент, изјави денеска полскиот претседател Анджеј Дуда, набљудувајќи дел од...

Европското обвинителство води 203 истраги во Бугарија за злоупотреби на приближно...

0
Обвинителството на ЕУ денеска го презентираше извештајот за своите активности минатата година, во кој се наведува дека во Бугарија се водат 203 истраги...

Белгиските земјоделци го блокираа Брисел

0
Неколку стотици белгиски земјоделци со своите трактори од утрово ги блокираа улиците во т.н. „европски кварт“ на Брисел, каде се сместени институциите на...

Агелер им се заблагодари на граѓаните и институциите на земјава што...

0
Северна Македонија ги потврди своите вредности како лојална земја членка на Алијансата. Таа е четвртата земја која по број на жители и помогна...

Европската унија закажа итен самит за поддршката на Украина

0
„Европскиот совет потсетува на своите претходни заклучоци и ја потврдува својата непоколеблива посветеност да продолжи со обезбедување силна политичка, финансиска, економска, хуманитарна, воена...

Полска итно ги активираше борбените авиони поради руската авијација со долг...

0
Полска и нејзините сојузници ги активираа своите авиони поради активност на руската авијација со долг дострел, соопшти оперативната команда на полските вооружени сили....

Украина интензивно работи на обновување на воздушниот сообраќај

0
Украина интензивно работи со своите партнери за да го врати воздушниот сообраќај кој е суспендиран речиси две години, со главен фокус на меѓународниот...