fbpx

таг: своите

Урнебесни реакции на домашни миленичиња ќе ве насмеат до солзи: Проверете...

0
Животните со своите урнебесни реакции знаат да ни го разубават денот, а често и сопствениците ги забележуваат тие моменти. Домашните миленици се...

Oпасност од напади, Израел бара од своите граѓани да ја напуштат...

0
Израел побара од своите граѓани кои се во Турција веднаш да ја напуштат земјата, поради најавените напади врз Израелци, јавуваат агенциите....

Британскиот парламент: Децата „инфлуенсери“ се соочуваат со бројни опасности

0
Родители ги искористуваат своите деца „инфлуенсери“ за да заработат пари на интернет, а тоа има доживотни последици, предупредуваат членови на Британскиот парламент во...

Украина формално ги затвора главните пристаништа

0
Украина најави привремено затворање на своите четири главни поморски пристаништа, откако ја загуби контролата над...

Русија прогласи победа во Мариупол, копнено се поврза со Крим

0
Владимир Путин им нареди на своите војници да не ја напаѓаат фабриката за челик Азовстал, која е последната база на отпорот...

Најмудрите луѓе се раѓаат во овој хороскопски знак

0
Водолиите се познати по своите истакнати комуникациски способности, луѓето обожуваат да бидат во нивно друштво, а со нив може да разговарате за сите...

Дел од забранетите шеги кои биле кажани во погрешно време и...

0
 Познато е дека комичарите со своите шеги и настапи честопати одат по тенката линија меѓу остриот хумор и – навредите и јавно (не)прифатливиот...

Абрамович бара пријателите да му позајмат пари за да може да...

0
Рускиот олигарх Роман Абрамович побара од своите пријатели, главно холивудски и американски моќници и брокери, да му позајмат милион долари за...

Мариупол е целосно уништен од руското бомбардирање

0
Жителите на Мариопол кои ги напуштија своите домови сведочат дека  зад себе оставиле град речиси...

„Студен одговор 2022“: Во Норвешка започнува голема воена вежба на НАТО

0
НАТО-алијансата денеска ги започна своите најголеми воени вежби за оваа година кои се...