таг: свое

Хрватска има свое „Мртво Море“

0
И Хрватска има свое „Мртво Море“, коешто се наоѓа на островот Локрум, што се наоѓа на 10 минути пловење со брод од Дубровник....

Георгиевски: Имаме добра атмосфера, се надеваме на добар резултат

0
Во пресрет на патувањето во Дебреци на ЕП свое мислење за настапот на Европското првенство го изнесе Гоце Георгиевски: „Нормално е...

Македонската кошарка остана без уште едно големо име: Почина Бранко Кацарски,...

0
Македонската кошарка денеска остана без уште едно свое големо име. Нè напушти Бранко Кацарски, член на една од најдобрите генерации на кошаркари од...

Мурињо по поразот од Јувентус: Тимот што заслужи да победи загуби

0
Тренерот на Рома, Жозе Мурињо даде свое видување на поразот од Јувентус (0:1) во Серија А. – Можам само да кажам дека...