fbpx

таг: своето

Хамбарџумјан : Ние ќе се обидеме да направиме добар резултат

0
Своето мислење пред натпреварот Ерменија – Македонија го изнесе играчот кој е добро познат на македонската јавност од настапите во скопски Вардар Хофханес...

Анчелоти: Класико ќе постои и без Меси, Кристијано и Рамос

0
Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, го сподели своето мислење за промените во тимовите пред натпреварот од 10. коло на шпанскиот шампионат со...

Победниците на Вимблдон ќе добијат скоро 28% помалку пари отколку во...

0
Кризата го направи своето, победниците на Вимблдон ќе добијат помалку пари од порано. Наградниот фонд за овогодинешниот грен слем турнир Вимблдон...

ФОТО: Од сепариња во скопските локали до директорска фотеља во Зоолошка...

0
Денеска своето срце ќе ни го отвори Ѓорги Галетановски-Чомбе. Некогаш менаџер, млад човек кој живеел нездрав живот, а сега е директор на...

Трифонов: Бугарија мора да биде лојален сојузник на ЕУ и НАТО

0
Лидерот на „Има таков народ“, Слави Трифонов, во своето прво интервју од летото 2020 година, за Бугарското...

Баша го обвини Рама за изборен масакар и најави продолжување на...

0
Во своето прво обраќање по поразот на неделните парламентарни избори во Албанија, лидерот на Демократската партија Љуљзим Баша рече дека изборите на 25...

Стружанката Адела го слушала ужасот заклучена во соба, кошмарот ѝ бил...

0
Адела Ајдиноска на своето детство се сеќава како на нешто најмрачно во животот, со ужасни сцени и хаос што настанал дома поради...

Елиот Пејџ се огласи за прв пат откако објави дека е...

0
Елиот Пејџ го даде своето прво интервју откако на јавноста ѝ соопшти дека е трансродово лице во декември минатата година и замоли...

Мундо Депортиво ги откри големите планови на Лапорта

0
Во своето денешно издание, каталонскиот весник Мундо Депортиво ги откри плановите за трансфер на новиот претседател на...

Неодолива A1 понуда за припејд сегментот во мобилната телефонија – 10GB...

0
А1 Македонија го збогатува своето припејд портфолио во мобилната телефонија и ја објавува најновата исклучително поволна промотивна понуда за сите припејд корисници на...