таг: свиток

ФОТО: Во Израел пронајдени библиски списи на грчки јазик стари 1.900...

0
Фрагменти од библиски свиток стар околу 1.900 години се откриени во пештера во Јудејската пустина, објавија Израелските власти во вторникот. ...