таг: свеченото

ВО ЖИВО: Следете го свеченото отворање на Зимските олимписки игри

0
Започна церемонијата на свеченото отворање на Зимските олимписки игри која се одржува на стадионот „Птичје гнездо“ на кој беше отворена и летната Олимпијада...

ФИФА ќе ги прогласи најдобрите на 17 јануари

0
Свеченото доделување на наградата „Бест“ (The Best) ќе се одржи на 17 јануари идната година во Женева, објави денеска Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА)....

Дејан и Венцислав Недеви одликувани со највисоки признанија на ЕТКФ за...

0
Венцислав и Дејан Недев на свеченото отварање на ЕТКФ Европскиот шампионат во традиционално карате во Белград, Србија беа одлукувани со највисоко спортско признание...