таг: Свечената

Одбележување на Епопејата на ОВК

0
На свечената седница на Собранието на Косово, посветена на семејството Јашари и епопејата на ОВК, косовската претседателка Вјоса Османи рече дека...

Познати тројцата финалисти за ФИФА „The Best“ наградата

0
За десет дена ќе се одржи свечената церемонија на која ФИФА ќе ги додели традиционалните „The Best“ награди. Денес беа откриени имињата...

Свечената комеморација за градоначалникот на Загреб ќе се одржи во вторник,...

0
Свечената комеморација по повод смртта на градоначалникот на градот Загреб Милан Бандиќ, ќе се одржи во вторник, во Хрватскиот народен театар, Трг Република...