таг: свет

„Боинг“ го произведе последниот „747“ авион

0
Илјадници работници на „Боинг“ од целиот свет, како и гости меѓу кои и холивудскиот глумец Џон Траволта, присуствуваа на „прошталната“ свеченост...

Емотивна фотографија на Кристијано Роналдо: Еве кого гледа со насмевка на...

0
Цел свет остана во шок, кога еден од најдобрите фудбалери на сите времиња на својот Инстаграм профил објави дека неговиот син починал при...

Се роди бебе во киевското метро

0
Во киевското метро на свет дојде малата Миа. 23-годишна Украинка, бегајќи од ракетниот оган во...

УШТЕ ЕДНА ФУДБАЛСКА ТРАГЕДИЈА: 21-годишен грчки фудбалер колабираше среде натпревар и...

0
Уште една фудбалска трагедија го потресе фудбалски свет, овојпат од Грција дојде информацијата за прераната смрт на 21-годишниот фудбалер, Алесандрос Лампис. Тој...

СЕ ОГЛАСИ ЃОКОВИЌ! Новак испрати моќна порака до сите собрани пред...

0
Додека целиот свет ја чека конечната одлука на властите во Мелбурн дали на Новак Ѓоковиќ ќе му биде дозволен влез во земјава, голем...

Новиот сој најопасен за невакцинираните и младите

0
Целиот свет е загрижен за новиот сој коронавирус омикрон, откриен прво во Јужна Африка, но проширен и во Европа и Азија, поради големиот...

Три чекори до мирен сон

0
Во совршениот свет виe би спиеле барем 8 часа, во длабок сон. Меѓутоа, секојдневниот стрес влијае на лачењето на кортизолот, хормон кој го попречува...

Паднаа Гугл, Снепчет и други платформи

0
Корисниците од целиот свет пријавуваат дека имаат прекин во користење на Гугл, Снепчет и други платформи, објави Ројтерс. Неколку апликации за социјални...

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители

0
Светиот маченик Арета Овој Свет маченик пострада за Христовата вера со уште над четири илјади христијани, свештеници, монаси и монахињи, граѓани, жени...

Вакцинацијата против Ковид-19 се спроведува во 138 земји низ светот –...

0
Најмалку 138 земји низ целиот свет започнаа кампањи за вакцинација против Ковид-19. Чиле моментно има најголем успех со вакцинирањето по глава на жител...