таг: свет

Зошто фрламе парички во фонтаната?

0
Во целиот свет и со векови луѓето „за среќа“ фрлаат парички во фонтани, бунари и реки. Оваа традиција е толку добро прикажана во...

„Час на планетата Земја“ – во целиот свет светлата се гасат...

0
Во целиот свет денеска се слави „Часот на планетата Земја“, со исклучување на светлата на еден час за симболично да се...

Гутереш: Живееме во хаотичен свет во кој секој смета дека може...

0
Живееме во хаотичен свет со суперсили кои се во судир една со друга и во кој поради постоењето на неказнивост секоја земја или...

Вештачка интелигенција: Како да препознаете обработена фотографија

0
Во свет каде што сликите може дигитално да се менуваат со само неколку кликања или дури и да се создадат од ништо со...

7 митови и заблуди за кафето кои секој треба да ги...

0
Во разновидниот и сложен свет на кафето, одвојувањето на фактите од фикцијата овозможува поинформирано и попријатно искуство во уживањето во овој глобално популарен...

Плиткото езеро во Канада може да укаже на потеклото на животот...

0
реклама Замислете потполно неплоден свет. Пред вас е вулкански пејзаж, лишен од флора и фауна....

Романскиот екстремно десничарски лидер полага право на украинските региони и Молдавија

0
Руската ултранационалистичка рамка на концептот на рускиот свет (Руски Мир) се чини дека доби на сила меѓу националистичките европски фракции како што се...

Овие хороскопски знаци се во потполност своеглави и прават што сакаат

0
Во астролошкиот свет, секој хороскопски знак носи свои специфични особини кои влијаат на нивниот животен избор и тенденции. Иако некои знаци може...

Еве кои хороскопски знаци најчесто страдаат од несоница

0
реклама Во свет во кој ѕвездите влијаат на нашите животи на безброј начини, некои...

Правдата им е непознат концепт: Овие хороскопски знаци често го прекршуваат...

0
реклама Во ТАЈНИОТ свет на зодијакот, каде ликовите се сечат според небесните обрасци, има...