таг: Светлана

ВИДЕО: Се вакцинираше Светлана Ражнатовиќ: За која вакцина се одлучи Цеца?

0
Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ минатата година се зарази од коронавирусот, но за среќа без никакви последици по нејзиното здравје. Имено, таа денес...

Лидерката на белоруската опозиција побара помош од ОН за излез од...

0
Лидерката на белоруската опозиција, Светлана Тихановскаја, побара помош од ОН со цел нејзината земја што поскоро да излезе од кризата. -Убедени сме...

Актерката Светлана Бојковиќ е хоспитализирана поради компликации со коронавирусот

0
Легендарната југословенска актерка Светлана Цеца Бојковиќ, која многумина ја паметат по бројните улоги во филмови и серии, заврши во болница поради...

Цеца Ражнатовиќ во нова љубовна врска: Не сакам да го коментирам...

0
Пејачката Светлана Цеца Разнатовиќ (46), деновиве стана мета на српските медиуми, откако на социјалните мрежи почнаа да кружат фотографии од нејзиниот нов...

Цеца искрено за љубовниот живот: Не сум сама сите овие 20...

0
Српската фолк ѕвезда Светлана Ражнатовиќ на гостувањето во емисијата „Сценирање“ зборуваше за нејзиниот љубовен живот. „Не си го растурив бракот...

Интервју со директорката на Државниот инспекторат за труд, Јована Тренчевска: Интензивно...

0
Светлана ВУКЧЕВИЌ Оваа година се смета и за година на кршење на работничките права. Невладините организации и...