fbpx

таг: свежо

Бидете внимателни: Оваа храна станува отровна кога ќе се загрее повторно!

0
Општо е познато дека свежо подготвената храна е најздрава. Сепак, многу луѓе едноставно немаат време да подготвуваат свежа храна секој пат, па затоа...

Кулинарски техники: Печурките најдобро се динстаат на путер или на маслиново...

0
Свежо набраните печурки треба веднаш да се исчистат и да се зготват за да можете целосно да уживате во нивниот совршен вкус....

Желирано млеко со овошје

0
СОСТОЈКИ – 1 л свежо млеко– 200 мл слатка павлака– 1 шолја шеќер– 600 г овошје по избор– 1 кесичка...