fbpx

таг: „Сајанс“

Koлку најдолго може да трае имунитетот од корона?

0
Студија објавена во списанието „Сајанс“ открива дека имунитетот на човечкото тело кон новиот коронавирус обично трае најмалку осум месеци по инфекцијата и потенцијално...