fbpx

таг: „Сајансес

Зеленски: Членството на Украина во НАТО би ја спречило војната

0
Говорејќи на францускиот Институт за политички науки „Сајансес по“, украинскиот претседател Володимир Зеленски рече дека војната со Русија би била спречена...