таг: Саша

Маж пронајден жив по “неговиот“ погреб, цела Србија во шок: Гробот...

0
56-годишниот Саша Станков од Сремски Карловци бил жив додека семејството и пријателите биле на неговиот погреб. Звучи чудно и нереално,  но ова навистина...

Црвена звезда потврди: Се раздели со Обрадовиќ, негов наследник  ќе биде...

0
„Црвено-белите“ потврдија дека Саша Обрадовиќ повеќе не е тренер на кошаркарската екипа. Како што објави кошаркарскиот тим, спогодбено е прекината соработката.„КК Црвена...

Пронајден мртов руски научник кој работел на вакцина против коронавирус

0
Истакнатиот руски научник Александар Саша Кагански (45) кој работел на вакцината против коронавирусот бил пронајден мртов со убодна рана откако паднал од прозорецот...