таг: Саудијци

Њујорк тајмс: Саудиски оперативци кои го убиле Кашоги биле на обука...

0
Четворица Саудијци кои учествуваа во убиството на новинарот на Вашингтон пост во 2018 година, Џамал Хашоги, поминале паравоена обука во САД според договор...