таг: саудиски

Овој клуб за македонскиот ас Столе Димитриевски нуди 3,5 милиони евра

0
Саудиски Ал Наср нуди 3,5 милиони евра за Столе ДимитриевскиМадрид, 12 јануари 2022 (МИА) – Шпанскиот прволигаш Рајо Ваљекано сака да го задржи...

Смртни закани кон истражителoт на ОН за убиството на Кашоги од...

0
Висок саудиски претставник упатил смртни закани кон независниот истражител на ОН, Анес Каламар, која го истражува убиството на новинарот Џамал Кашоги. Во...