таг: Сара

ЗОИ: Сара Хектор победничка во женскиот велеслалом

0
Швеѓанката Сара Хектор го освои златниот медал во дисциплината велеслалом на Зимските олимписки игриво Пекинг. Хектор до триумфот дојде со вкупен резултат 1:55.69...

Сара Хектор најбрза на велеслаломот во Кронплац

0
Швеѓанката Сара Хектор е победничка на велеслаломот што се возеше во Кронплац. Таа до третиот триумф сезонава стигна со 15 стотинки подобро вкупно...

Ристовска го има најдобриот гол во четвртото коло во ЛШ (ВИДЕО)

0
Македонската ракометна репрезентативка Сара Ристовска го постигна најдобриот гол во рамки на четвртото коло од Лигата на шампиони (ЛШ), и тоа во триумфот...

Специјална диета за хормонална рамнотежа: Совладајте ги килограмите од хормони

0
Гинекологот Сара Готфри работи на Универзитетот Харвард, а нејзината специјалност се хормоналните промени во телото. Ако не можете да изгубите тежина, послушајте го...

Сара Мејс сподели семејна фотографија: Само ние четворица – па веднаш...

0
Нашата пејачка и харфистка Сара Мејс иако изминатиов период не можеме да ја видиме на сцената поради пандемијата на коронавирусите, сепак таа...

Научниците кои ја направија вакцината „астразенека“ ќе бидат побогати за 22...

0
Научничката Сара Џилберт, која го предводеше тимот што ја создаде вакцината против коронавирус на Универзитетот Оксфорд и „АстраЗенека“, наскоро ќе биде побогата за...

ФОТО+ВИДЕО | Сара Мејс ужива со семејството во снежното Маврово

0
Нашата пејачка Сара Мејс деновиве ужива во убавините на Маврово заедно со својот сопруг, водителот Димитар Атанасовски и нивната ќерка Илина. ...

ФОТО: Сара Џесика Паркер ги услужува клиентите во нејзината продавница за...

0
Актерката Сара Џесика Паркер е снимена како продава чевли во нејзината продавница „SJP Collection“ во Њујорк. Иако има милиони на својата сметка,...