таг: Санта

Најголемата санта мраз, најверојатно, оди кон своето топење

0
Според НАСА, најголемата санта мраз на светот, А-76А навлезе во преминот Дрејк – воден пат познат по брзите океански струи кај Антарктикот, кои...

Македонски репрезентативец ново засилување на Шкупи

0
По натпреварот помеѓу Шкупи и Санта Клара, во Конференциската лига на УЕФА, тимот од Чаир со екстра засилување. Репрезентативецот на Македонија Марјан Радески...