таг: санкции

ЕУ ќе санкционира 30 Руси поради смртта на Алексеј Навални, имињата...

0
Земјите на ЕУ ќе воведат санкции за 30 руски функционери поради смртта на водечкиот критичар на Кремљ Алексеј Навални, изјави шефот за надворешна...

САД ги продолжија санкциите против Русија за една година поради војната...

0
Американскиот претседател Џозеф Бајден продолжи за една година одредени санкции воведени против Русија поради ситуацијата во Украина, пренесуваат руски медиуми повикувајќи се на...

Министерство за финансии на САД: Борбата со обидите за избегнување на...

0
Предупредувањето на Вашингтон за можно воведување санкции против странски финансиски институции придонесе да се намалат паричните трансакции меѓу Русија и такви земји како...

ЕУ официјално го воведе 13. пакет санкции против Русија

0
Советот на ЕУ денеска ги одобри новите санкции против Русија, кои првично беа одобрени во завчера, изјави високиот претставник на ЕУ за надворешна...

ЕУ со нов пакет санкции за Русија

0
Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која...

Велика Британија воведе санкции за раководството на казнената колонија каде што...

0
Велика Британија денеска воведе санкции за шест лица кои имаа раководни позиции во арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски...

ЕУ со нови санкции за Русија

0
Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која...

САД воведоа нови санкции поради војната во Украина

0
САД воведоа нови санкции за стотици луѓе и компании, вклучително и во Кина, Турција и Обединетите Арапски Емирати, за да ја спречат Русија...

ЕУ усвои нов пакет санкции кон Русија

0
Европската унија (ЕУ) официјално го усвои единаесеттиот пакет санкции против Русија, како одговор...

Гардијан: Американскиот Конгрес подготвува санкции против блиски соработници и сојузници на...

0
Двопартиската група во Конгресот подготвува нацрт на американски санкции кои ќе бидат насочени кон водечките унгарски политички фигури поврзани со владата...