таг: санкциите

Русија ќе биде под санкции додека не постигне мировен договор со...

0
Санкциите наметнати на Русија како одговор на нејзината инвазија врз Украина нема да бидат укинати...

Ќе ставиме ВЕТО! Унгарија против какво било ембарго на рускиот гас...

0
Унгарија би била подготвена да стави вето на санкциите на Европската унија врз руската нафтена индустрија доколку мерките ја ограничат способноста...

Лавров: Укинувањето на санкциите против Русија е дел од преговорите со...

0
Укинувањето на санкциите наметнати на Русија е дел од мировните преговори меѓу Москва и Киев,...

Блумберг: И покрај санкциите, Русија годинава би можела за заработи 321...

0
И покрај санкциите од Западот, Русија оваа година би можела да заработи речиси 321 милијарда...

Бугарија ќе побара исклучок од санкциите кон Русија за увоз на...

0
Бугарија, која ги поддржува санкциите против Русија како средство за запирање на руската инвазија на...

Санкциите против Русија се „меч со две острици“, смета Орбан

0
Унгарија ги поддржа санкциите на Европската унија против Русија, но нејзината сопствена економија неизбежно ќе биде погодена од нив, изјави денеска...

Орбан: Унгарија нема да стави вето на санкциите на ЕУ за...

0
Унгарија нема да стави вето на санкциите на Европската унија (ЕУ) кон Русија, а единството...

Џонсон: Рсуија ќе се соочи со последици за своите грешки

0
Ќе потклекне ли Русија на санкциите на Западот? Москва е одлучна да ги продолжи воените дејствија, додека Киев се надева дека...

ЕУ повторно ги продолжи санкциите за Русија за половина година

0
Европската унија повторно ги продолжи санкциите на економскиот сектор против Русија за шест месеци, се наведува во...

Русија ја потврдува поддршката за Белорусија

0
Додека Западот ги заострува санкциите кон Белорусија поради скандалот со приземнување на авионот и апсењето на опозициски...