таг: Сандеј

Спуштена завесата на есенскиот дел во ПМФЛ. Шкупи ќе презими на...

0
Сандеј Адетунџи со два гола и еден на младинскиот репрезентативец Марко Ѓорѓиевски, Шкупи дојде до убедлива победа во Велес со 3-0 против Борец...