таг: самитот

Самит на ЕУ во Украина – ветувања за поголема воена, финансиска...

0
Утре во Киев ќе се одржи самитот на ЕУ, прв ваков собир на највисоките претставници...

Во вторник во Тирана, самит ЕУ-Западен Балкан

0
За првпат Брисел решава домаќин на самитот ЕУ-Западен Балкан да биде земја од регионот. Во Тирана во вторник на заедничка маса...

Рама: НАТО ќе прави база во Драч

0
Рама тоа го кажа по враќањето од самитот на НАТО одржан во Мадрид. ...

Петков до Ковачевски: „Прифати го предлогот, па дури и да ти...

0
Иако самитот на ЕУ во Брисел заврши, Франција соопшти дека ќе продолжи да работи со Скопје и Софија за евентуален договор...

Бајден: Ова е мрачен момент во нашата заедничка историја

0
Американскиот претседател Џо Бајден синоќа имаше воведен говор на самитот во Јапонија, на кој присуствуваа лидерите на Индија, Австралија и Јапонија,...

Во Франција самит за зачувување на океаните

0
Самитот „Еден океан“ што почнува денеска во Брест, Франција и ќе трае до 11 февруари...

Светските лидери во Глазгов на конференцијата на ОН за климата

0
Самитот на ОН за климата кој вчера беше официјално отворен во Глазгов, продолжува во наредните...

Г-20 постигна договор за ограничување на затоплувањето за не повеќе од...

0
Учесниците на Самитот на Г-20 во Рим успеаја да се договорат да го ограничат глобалното...

Словенија домаќин на самитот на Европската унија и Западен Балкан

0
Самитот на Европската унија и Западен Балкан што ќе се одржи денеска на Брдо кај...

Г-7, лидерите се договорија за укинување на државната помош за термоцентрали...

0
Британскиот премиер Борис Џонсон рече дека групата седум на самитот во југозападна Англија се договорила да се укине...