таг: сакал

Најдолгата стаза за скијање во светот: Спуштањето трае три и пол...

0
рекламаТој самиот, наводно, сакал да се спушти во Гринделвалд после работа и да ја помине ноќта таму. Секое утро се враќаше на...

Германската полиција уби Хрват, кој со нож сакал да ги нападне...

0
Германската полиција застрелала маж кој вооружен со нож сакал да ја нападне својата жена и деца во градот Мосбах. Според...

Дембеле тврди дека не сакал да ја напушти Барселона

0
Фудбалерот на Барселона, Усман Дембеле изјави дека никогаш не сакал да го напушти клубот и додаде дека има добра соработка со тренерот Чави...

Нејмар: Сакав да го напуштам ПСЖ затоа што на друго место...

0
Бразилскиот фудбалер Нејмар откри дека минатото лето сакал да си замине од Пари Сен-Жермен и да се врати во Барселона. – Сакав...

Путин: Би сакал да се сретнам со Бајден лично

0
Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека би сакал лице в лице да се сретне...

Автомобил

0
Некој бизнисмен сакал да му подари автомобил на еден пратеник.– Знаете, јас не можам да прифатам толку вреден поклон…– Добро тогаш да речеме...

Виц на денот: Автомобил

0
Некој бизнисмен сакал да му подари автомобил на еден пратеник. – Знаете, јас не можам да прифатам толку вреден поклон…...

Јеронимос: Да можев, и јас ќе бев меѓу првите кои ќе...

0
Иако би сакал да бидам и јас меѓу првите што ќе ја примат вакцината, лекарите не ми дозволуваат, вели поглаварот...

Лончар: Србија е подготвена да произведе вакцина со Русија

0
„Би сакал да кажам дека сме отворени за соработка со Русија. Ние би сакале нашите две земји да работат заедно на производство...