таг: Сагасти

Перу: 487 функционери преку ред примиле вакцина

0
Претседателот на Перу, Франциско Сагасти денеска изјави дека 487 владини службеници, вклучително и поранешниот министри за надворешни работи и за здравство, ги искористиле...