таг: Саботните

Приведени хулигани и повредени полицајци, навивачите направија хаос во Марсеј (ВИДЕО)

0
Билансот на саботните инциденти во тренинг кампот на францускиот прволигаш Олимпик Марсеј е 25 приведени навивачи и четворица повредени полицајци. Незадоволни од настапите...

Шпанија под снег, викендов неизвесни натпревари во Ла Лига

0
Саботните натпревари Атлетико Мадрид – Атлетик Билбао и Осасуна – Реал Мадрид би можеле да бидат одложени поради снежното невреме што зафати големи...