fbpx

таг: ‘Рчењето

Како да му се помогне на човек што ‘рчи

0
Главни виновници за ‘рчењето се – полипи во носот, аденоиди што предизвикуваат отекување на ткивата и со тоа придонесуваат за ‘рчење, вишок килограми...

Шест совети против ‘рчењето

0
‘Рчењето е непријатна појава која освен што ги вознемирува оние кои спијат покрај нас, и штети и на сaмата личност која ‘рчи. Стручњакот...

Вода и уште 4 други состојки: Напиток кој го решава проблемот...

0
‘Рчењето е звук што се јавува кога мекото непце вибрира поради протокот на воздух низ дишните патишта за време на спиењето. Оваа...