таг: рутинска

Двајца полицајци убиени во Германија, напаѓачите се во бегство

0
Двајца полицајци се убиени за време на рутинска патрола во Западна Германија, пренесува...

Данска ја декласира Словенија, Шпанија сигурна против Шведска, Русија ја изненади...

0
Ракометната селекција на Данска забележа уште една рутинска победа во Дебрецин и е првиот патник во главната фаза од групата А на Европското...