таг: русокоса

Новиот биографски филм за Мерилин Монро ќе се прикажува од септември

0
Многу очекуваниот филм „Русокоса“ (Blonde) заснован на романот на Џојс Керол Оутс, за животот на Мерилин Монро, ќе биде објавен на Нетфликс на...

Светот занеме кога почина, а мистеријата околу смртта и натаму ја...

0
Најомилената русокоса на сите времиња, симбол на женственоста на минатиот век и вечна инспирација за многумина, официјално почина од предозирање со лекови за...