таг: рускоукраинските

Абрамович е присутен на преговорите меѓу Русија и Украина во Истанбул

0
Агенцијата „Ројтерс“ пренесува дека Роман Абрамович е присутен на руско-украинските мировни преговори во Истанбул. Потсетување, портпаролот на олигархот и милијардер...