таг: РусијаУкраина

Лавров оптимист за преговорите со Kиев, Зеленски прифати преговори за Донбас

0
„Преговорите Русија-Украина ќе бидат крунисани со успех на Москва“, вели рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, во интервју за српски...