таг: рунда

Кривањева: Играме против шампионот, пристапот да биде на највисокото ниво

0
Струга ТЛ, по паузата во претходната рунда, утре во 22. коло од Првата македонска фудбалска...

Русија ги обнови ракетните напади врз Украина

0
Украина соопшти дека Русија денеска започнала нова рунда ракетни напади додека Западот се обидува да...

Вучиќ и Курти на 18 август на средба во Брисел

0
Портпаролот на Европската Унија, Петер Стано, потврди дека следната рунда од дијалогот меѓу Србија и Косово на највисоко политичко ниво ќе...

Утре нова рунда преговори меѓу Украина и Русија

0
Следната рунда преговори меѓу руската и украинската делегација ќе се одржи во вторник во Истанбул,...

Денеска трета рунда преговори меѓу Русија и Украина

0
Третата рунда преговори меѓу Киев и Москва треба да се одржи денеска, откако обидот за...

Турција повика на преговори на 10 март

0
Без договор заврши третата рунда преговори на руската и украинската делегација. По повеќе од три часа поминати на заедничка маса во...

Без договор заврши третата рунда преговори Киев-Москва

0
Третата рунда преговори Киев-Москва заврши. Како што извести украинскиот преговарач Михајло Подољак има позитивни поместувања...

Денеска трета рунда преговори меѓу Русија и Украина

0
Третата рунда преговори меѓу Киев и Москва треба да се одржи денеска, откако обидот за...

Украинско-рускиот бегалски коридор трае по само 4 часа дневно

0
Епилог од втората рунда преговори Украина-Русија, хуманитарен коридор. Но, што значи тоа? Преговарачот на украинската страна Михаило Подољак, истовремено и советник...

Вечерва нови преговори Москва-Киев, локацијата непозната

0
Вечерва ќе се одржи втората рунда преговори Москва-Киев. Алексеј Арестович, член на Кабинетот на украинскиот...