таг: Роскосмос

Роскосмос го испраќа јапонскиот милијардер Јусаки Маезава на МВС

0
Руската вселенска агенција Роскосмос денес ќе го испрати јапонскиот милијардер Јусаки Маезава на Меѓународната вселенска станица (МВС). Со ова, како и со испраќањето...