fbpx

таг: Рон

Вонредна состојба во Флорида поради недостиг на гориво

0
Гувернерот на Флорида Рон Десантис прогласи вонредна состојба во врска со можниот недостиг на гориво предизвикан од прекинот во снабдувањето по кибер нападот...

Клајн: Нема да се ограничиме на само на санкции во одговорот...

0
Рон Клајн, шеф на кабинетот на новоизбраниот претседател Џо Бајден, синоќа изјави дека во одговор на сериозните кибер напади врз...