таг: Роналд

Араухо надвор од животна опасност, ја минал ноќта во болница поради...

0
Стоперот на Барселона Роналд Араухо, синоќа предизвика страв и паника кај присутните на „Ноу Камп“ откако се...

Арауjо: Победивме со целосна поддршка од публиката

0
Дефанзивецот на Барселона, Роналд Араухо се изјасни по победата против Атлетико Мадрид. Барселона со 4-2 триумфираше над...

Чави дебитира на клупата на Барселона

0
Две недели откако беше назначен за наследник на Холанѓанецот Роналд Куман, поранешната легенда на Барселона, Чави Ернандес, денеска ќе дебитира во улога на...

Барселона ќе мора да му плати на Куман околу 20 милиони...

0
Барселона ги продолжува преговорите со поранешниот тренер на тимот Роналд Куман. Според „Sport.es“, каталонскиот клуб ќе треба да му плати на холандскиот стручњак...

Куман не прифаќа помала отпремнина по отказот од Барселона

0
Холанѓанецот Роналд Куман, кој доби отказ на клупата на Барселона поради слаби резултати, одбива да прифати намалување на отпремнината што му се нуди,...

Касорла посочи што Чави ќе и донесе на Барселона: Тоа е...

0
Барселона ја заврши приказната со холандскиот стратег Роналд Куман и сега е во потрага по нов тренер, човек кој ќе може да ја...

Куман е вториот најлош тренер на Барселона во последните 20 години

0
Роналд Куман ако минатата сезона со Лионел Меси во составот го предводеше тимот од трофеј во Купот на Шпанија и трето место во...

Барселона го отпушти Куман

0
Холанѓанецот Роналд Куман повеќе не е тренер на Барселона. Ова го објави каталонскиот клуб на својата официјална веб-страница ноќта меѓу 27 и 28...

Куман ги обвинува клупските лекари за слабата форма на Барса

0
Во страв од отказ, Роналд Куман искажа незадоволство од работата на медицинскиот персонал на Барселона, по што организирал состанок со докторите и физиотерапевтите,...

Навивачите на Барселона лути на Куман по поразот во дербито (ВИДЕО)

0
Навивачите на Барселона не се задоволни од тоа како Роналд Куман ја води екипата на каталонскиот гигант, а револтот го искажаа по мечот...