fbpx

таг: Роналдо

Роналдо: Не постојат совршени сценарија

0
Кристијано Роналдо во интервју за „ЕСПН Бразил“ признава дека целта да настапи на уште едно Светско првенство, тоа во Катар на крајот на...

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да...

0
Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо се осврна на работата на тренерот Ралф Рангник. – Тој пристигна пред пет недели и многу...

МЕГА АФЕРА: Роналдо вмешан во малверзации, Јувентус го тресе инспекција

0
Асот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо би можел да се најде во голем проблем. Имено, финансиска полиција и инспекција со денови се...

Роналдо демантира ривалство со Меси во освојувањето награди

0
Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо се осврна на коментарот на Паскал Фере, главниот уредник на списанието „Франс фудбал“, кое ја доделува „Златната топка“...

Роналдо за голот против Виљареал: Мило ми е што постигнав гол...

0
Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, кој го постигна победничкиот гол на гостувањето кај Виљареал во Лигата на шампионите (2:0), ги сподели своите...

Роналдо незадоволен во Јунајтед- еве што би можело да се случи

0
Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо би можел да го напушти Манчестер јунајтед доколку „Црвените ѓаволи“ не обезбедат место во Лигата на шампиони, објавија...

РОНАЛДО И ГЕОРГИНА ЧЕКААТ БЛИЗНАЦИ – фудбалерот објави фотографија во постела...

0
Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина наскоро повторно ќе станат родители. Роналдо денеска на својот Инстаграм профил објави...

Роналдо не сака Конте да му биде тренер поради бизарна причина?

0
Кристијано Роналдо е главна ѕвезда на „Олд Трафорд“ и очигледно неговиот збор го почитува цело раководство на Манчестер јунајтед. Тој во моментов не...

Роналдо: Мојата улога во тимот е да постигнувам голови и да...

0
Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо зборуваше за неговата улога во тимот. – Секој треба да ја знае својата улога. Ја знам...

ФОТО: Роналдо преку Инстаграм упати порака до соиграчите- за три часа...

0
Кристијано Роналдо од оваа сезона игра повторно за Манчестер Јунајтед. Неговиот тим моментално се мачи со резултатите и играта, а тоа се виде...