таг: Рома

Рома и Мурињо, испишаа историја во Тирана

0
Екипата на Рома предводена од Жозе Мурињо се израдува на трофејот во првото издание на Конференциската лига на УЕФА, откако во финалето на...

Мурињо: Не разбирам како Витесе игра на таков терен

0
Тренерот на Рома, Жозе Мурињо на прес-конференцијата во пресрет на натпреварот против Витесe во Конференциската лига, посочи...

Мурињо: Рома е мала во очите на моќните

0
Екипата на Рома не успеа да ја совлада Џенова (0-0) во денешниот меч од 24. коло од Серија А, што предизвика револт кај...

Кога судијата е „газда“ – Арбитарот на мечот меѓу Аталанта и...

0
Рома има водство од 0-1 на гостувањето кај Аталанта во 18. коло од италијанската Серија А. Водство за гостите донесе Тами Абарахам уште...

Мурињо по поразот од Болоња му порача на свој играч да...

0
Рома минимално загуби од Болоња со 1:0, на тренерот на „волчицата“ виновни за поразот му се судиите. Мурињо отворено ги критикуваше судиите,...

Торини играше, Рома победи

0
Рома стигна до триумф со 1-0. Мхитарјан одлично го проигра Абрахам, а напаѓачот прецизно пласираше и ја смести топката во мрежата. Неколку...

Шевченко: Ако Џенова остане во Серија А, тоа ќе биде како...

0
Тренерот на Џенова, Андриј Шевченко, по поразот од Рома (0:2) во 13. коло, рече дека опстанок во Серија А за неговиот тим би...

Рома условно казнета за дискриминација и расизам

0
Италијанската Серија А условно ја казни екипата на Рома со затворање на дел од стадионот „Олимпико“ на еден натпревар поради дискриминаторски и расистички...

ФОТО: Мурињо не смееше во соблекувална, па јадеше оброк на скали

0
Жозе Мурињо беше суспендиран и не можеше да ја води Рома, која со пресврт стигна до цел плен кај Каљари. Португалскиот тренер...

Мурињо објави урнебесно видео: Кога немаш билет, а сакаш да гледаш...

0
Жозе Мурињо заработи црвен картон на дербито меѓу Рома и Наполи во Серија А, па судијата го испрати во соблекувална. Или барем...