таг: Романо

Конте повеќе не е тренер на Интер, стигна и официјална потврда!

0
Според новинарот Фабрицио Романо, главната причина за разделбата била тоа што сопствениците на клубот не сакале да ги слушаат желбите на...

Романо Проди: Итно нова влада во Италија!

0
Поранешниот италијански премиер Романо Проди, кој ја воведе Италија во еврозоната, рече дека „Европа се плаши од...