таг: ролничките

Предлог за денешниот ручек: Ролнички со мисиркино во сос

0
Состојки : ЗА РОЛНИЧКИТЕ: – 400 г мисиркин стек – 250 г...

Добро е да се знае: Што содржат сурими ролничките?

0
Основна состојка во ролничките не е месо од опашка од рак, туку исчистена рибја белковина позната како сурими. Таа се прави од...