fbpx

таг: „Ролинг

Мик Џегер позитивен на Ковид-19, одложена турнејата за 60-годишнината на бендот

0
Пејачот на „Ролинг стоунс“, Мик Џегер вчера објави дека е заразен со коронавирусот, со што се откажува нивниот настап во Амстердам, Холандија. ...