таг: родител

Мажите со овие квалитети се најдобри татковци, според експертите

0
НИТУ родител не е совршен затоа што инструкции за правилно воспитување и поврзување со детето не постојат. Сепак, експертите нагласуваат дека одредени особини...

Терапевтот открива пет видови играчки кои никогаш не треба да им...

0
СЕКОЈ родител сака да го види своето дете среќно, па многу често исполнува некои желби кои навистина не се реални. Ова особено може...

Родители, никогаш не го присилувајте детето да ги прави овие работи

0
Веројатно нема родител кој не мислел дека секогаш ќе биде праведен, ќе донесува исправни одлуки, ќе биде бескрајно трпелив, но дека истовремено детето...

Дневен хороскоп за 22 март: Посветете повеќе внимание на здравјето

0
Овен Ако сте родител на тинејџер, мака ќе мачите со тоа како да го дисциплинирате. Одземањето на мобилниот телефон или џепарлакот нема...