таг: родила

Бразилка роди бебе тешко 7,3 килограми

0
Клеидијана дос Сантос го родила синот Анџерсон на 18 јануари со царски рез. Таа била хоспитализирана во болницата Падре Коломбо во Паринтинс на...

Близначиња родени во 23-та недела од бременоста, успешно закрепнуваат

0
Харпер Џејкобо се родила во Небраска (САД), во 23-та недела од бременоста. Имала само половина килограм и била во доста тешка состојба. И...

Да ѝ помогнеме на Ангела да не го загуби видот, потребни...

0
Десетгодишната Ангела Арсова се родила како здраво девојче со нормален вид. Но, во последните неколку месеци почнува нагло да го губи видот. Според...