fbpx

таг: роденден

СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ БРИТАНИЈА? – Принцот Хари повторно го налути кралското...

0
96-тиот роденден на кралицата Елизабета беше во сенка на скандал. Овогодинешниот роденден на британскиот владетел беше во сенка на семеен скандал чиј...

Осветлена луксузната експозитура: Спектакуларна прослава на 100 години „Шанел бр. 5“

0
По повод 100-от роденден на „парфемот бр. 5“, луксузната модна компанија „Шанел“ ја осветли својата експозитура во Париз. Оваа експозитура беше отворена...

Бајден го прослави 79. роденден – тој е најстариот американски претседател...

0
Претседателот на САД, Џо Бајден, вчера го прослави својот 79. роденден, еден ден по медицинските...

ФОТО | Лејди Гага доби неодолив роденденски подарок: Нејзиното момче ја...

0
Пејачката го прослави 35-от роденден и се пофали со подарокот од своето момче, претприемач и ИТ гениј Мајкл Полански, кој пристигнал во...