таг: Роботи

ВИДЕО: Погледнете го божиќниот говор на еден од најнапредните роботи со...

0
ЕДЕН од најнапредните роботи со вештачка интелигенција во светот се занимаваше со теми како што се војната во Украина, смртта на кралицата Елизабета...

Повеќе од 30 видови роботи на саемот во Пекинг

0
Повеќе од 30 нови видови роботи ќе дебитираат на Светската конференција за роботика во 2022 година од 18 до 21 август во Пекинг,...

И роботи ќе се справуваат со коронавирусот на ЗОИ

0
Роботи ќе се користат во спречување и справување со можни корона-зарази во спортскиот центар „Вукесунг“ во Пекинг, Кина, каде што ќе се одржат...

Роботи-земјоделци во Калифорнија: Револуционерен проект за одржливо земјоделство

0
Роботи со вештачка интелигенција се грижат за фармите во Калифорнија поодржливо отколку што тоа го прави традиционалното земјоделство. Ваков е проектот на компанија...