таг: Роберто

ВИДЕО/ Мартинез со “тактика” на Кралот Филип, тргна на Катар 2022

0
Белгија на Роберто Мартинез со полн, ама подмладен состав патуваат во Катар за натпреварите од планетарниот собир....

Манчини го објави списокот на фудбалери за дуелот против Македонија (ФОТО)

0
Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини, го објави поширокиот список на фудбалери на кои ќе смета за бараж-натпреварот против Македонија за Светското...

Манчини: Фокусот ми е на Македонија!

0
Роберто Манчини тврди дека размислува само за репрезентацијата на Македонија, за претстојниот бараж натпревар за СП идната година. Актуелниот европски шампион ќе...

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

0
Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини ја оцени како неповолна жрепката за мундијалскиот бараж, која на актуелниот европскиот првак во полуфиналето за...

Манчини: Тешка жрепка за нас, Македонија е многу добар тим

0
Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини ја оцени како неповолна жрепката за мундијалскиот бараж, која на актуелниот европскиот првак во полуфиналето за противник им...

Манчини: Требаше да избориме пласман на СП преку групата, сега ни...

0
Селекторот на Италија, Роберто Манчини ги сумираше резултатите од квалификацискиот натпревар за СП 2022 година со Северна Ирска (0:0). Италијанците завршија на второто...

Проблеми за Манчини пред решавачкиот меч против Северна Ирска

0
Селекторот на фудбалската репрезентација на Италија, Роберто Манчини нема да може да смета на уште тројца играчи на решавачкиот натпревар за Светското првенство...

Манчини: Против Шпанија треба да играме на највисоко ниво

0
Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини, пред полуфиналето на Лигата на нации на УЕФА против Шпанија, ја истакна важноста на натпреварувањето. ...

„Го мразам Роберт Манчини, тој е еден од најслабите менаџери и...

0
Роберто Манчини ја предводеше Италија до титулата европски шампион. „Азурите“ ја совладаа Англија со 3:2 (1:1) на преполниот Вембли, а поразот...

Провокација за крај: Еден детаљ од фотографијата на Манчини жестоко ги...

0
Роберто Манчини успеа да го освои Европското првенство со репрезентацијата на Италија. „Азурите“ во неделата по пенали го совладаа тимот на...