таг: Ричард

Велика Британија: Наскоро би можело да имаме војна со Русија, предупредува...

0
Генералот Сер Ричард Ширеф, исто така, предупреди дека Велика Британија може да заврши во војна со Русија доколку кризата се интензивира...

Ричард Бренсон безбедно до вселената и назад (ФОТО)

0
Британскиот милијардер Ричард Бренсон денеска слета на Земјата без никакви проблеми откако помина неколку минути во вселенската орбита со леталото на неговата компанија...

Ричард Бренсон се врати од вселената

0
Британскиот милијардер Ричард Бренсон денеска слета на Земјата без никакви проблеми откако помина неколку минути во вселенската орбита со леталото на неговата компанија...

ВИДЕО | Татко и син повторно заедно по 57 години: Најемотивното...

0
Ричард Меклереј, својот син Џим го видел пред 57 години, додека тој се уште бил бебе. Откако неговата мајка го дала на...