таг: Рихтеровата

Земјотрес со интензитет од 6,9 степени го погоди островот Кермадек во...

0
Земјотрес со интензитет од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот...

Тлото не мирува, земјотрес со јачина од 5,3 степени во јужен...

0
Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди јужен Иран, соопшти...

Земјотрес и во Италија, тектонските удари не стивнуваат

0
Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала го погоди подрачјето на централна Италија неколку минути по полноќ. Европско-медитеранскиот сеизмолошки...

Нов силен земјотрес во турско-сирискиот пограничен регион

0
Земјотрес со јачина од 6,2 до 6,4 степени според Рихтеровата скала на длабочина од 2...

Уште еден земјотрес во Романија

0
Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во Романија во...

Земјотрес од 6,1 степени според Рихтер го погоди брегот на Нов...

0
Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Нов Зеланд во...

Умерен земјотрес регистриран во Романија

0
Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во Романија, соопшти...

Зошто земјотресот во Турција и Сирија беше толку катастрофален?

0
Земјотресот со сила од 7,8 степени според Рихтеровата скала што ги погоди Турција и Сирија веројатно ќе биде еден од најсмртоносните...

(ВИДЕО) Нов силен земјотрес ја погоди Турција, бројот на загинатите се...

0
Втор земјотрес со јачина од 7,7 степени според Рихтеровата скала, го погоди округот Елбистан во...

Силен земјотрес во Турција, голем број жртви и повредени

0
Во денешниот голем земјотрес со јачина од 7,9 степени според Рихтеровата скала загинаа околу 80...