таг: Ристовски

Реакции по исвиркувањето на бугарската химна

0
Нашите навивачи не го послушаа апелот на капитенот Стефан Ристовски дека сега е наш ред европски да ги пречекаме бугарските гости....

Адеми и Ристовски добија нов тренер

0
Mакедонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски добија тренер за пролетниот дел од шампионатот. Тоа ќе биде Жељко Копиќ кој привремено го замени...

Ристовски погоди за Динамо Загреб (ВИДЕО)

0
Ристовски игра во фантастична форма, денеска постигна гол, а претходниот меч го одбележа со две асистенции. Динамо Загреб славеше со 0-2 на...

Ристовски: Во нашата соблекувална нема Македонец, Албанец… туку има единство

0
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Стефан Ристовски по мечот го потенцираше единството кое владее во македонската селекција. „Во нашата соблекувална нема...

Ристовски: Зошто да не се повтори таков резултат како во Дуизбург?

0
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Стефан Ристовски е оптимистички расположен пред утрешниот меч против Германија. „Зошто да не се повтори таков...

Ристовски: Македонската публика ќе ужива, заслужено е да не видат на...

0
Заменик капитенот Стефан Ристовски денес одржаа прес-конференција за новинарите, заедно со селекторот Ангеловски. Денес репрезентацијата ќе биде комплетна затоа што се очекува пристигнување...

Ристовски: За вакви мечеви се живее

0
Дефанзивецот Стефан Ристовски за победата над Германија од 2:1 и историскиот успех во Дуизбург порача дека секој...

ФОТО: Ристовски го елиминираше Тотенхем, го запозна Мурињо, а потоа му...

0
Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски кој со неговиот Динамо Загреб славеа со 3:0 против Тотенхем и го елиминираа...

„Среќно момци, МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА“ – порака од Борко Ристовски

0
Борко Ристовски не е во националниот тим на Светското првенство 2021 во Египет. Но, тој испрати поддршка за своите колеги од репрезентацијата...